Afrodyzjaki - na udany wieczór

. Posted in Informacje

Zastanawiasz się nad wykorzystaniem hiszpańskiej muchy? Lepiej... porzuć ten pomysł. W najlepszym razie wydasz pieniądze na placebo. W najgorszym zatrujesz się, uszkodzisz nerki i układ pokarmowy. 
Są sposoby na to, żeby randka była naprawdę, a nie tylko deklaratywnie, udana. Oto kilka afrodyzjaków, które faktycznie będą pomocne.

Olejki eteryczne wzmagają doznania erotyczne

Wiesz, co to cassolette? W dosłownym tłumaczeniu – kadzielnica z perfumami. Faktycznie określenie, którego używają Francuzi na opisanie zapachu kobiecego ciała. Naturalnego i czystego. Z drugiej strony także kobiety są w stanie docenić zapach prawdziwego mężczyzny – takiego, który dobrze się umył.

Żeby mieć większą pewność sukcesu, można skusić się na olejek eteryczny o właściwościach pobudzających. Nie należy przy tym spodziewać się porażających efektów, tabunów kobiet, które będą rzucały się rozebrane na łóżko. Olejki działają nieco bardziej subtelnie.

Niektóre z nich, jak olejek bazyliowy czy ylang-ylang działają przede wszystkim uspokajająco i odprężająco. Jaśmin, róża bułgarska czy olejek bergamotowy mają podobny efekt. I dobrze – chodzi przecież o to, żeby się rozluźnić. Jak je aplikować? Jednym ze sposobów jest mieszanie olejków z wodą do spryskiwania kwiatków i innych roślin w domu. Przyjemny zapach będzie się wówczas utrzymywał przez dłuższy czas a jego źródło pozostanie nieznane. Na dalszym etapie można także wykorzystywać je w czasie kąpieli.

Także jedzenie zwiększa pragnienie

Zanim do tego dojdzie można spróbować czegoś innego. Na przykład – z produktów spożywczych. I nie chodzi tu o pieczenie bekonu na brzuchu partnerki, jak robili to bohaterowie Hot Shots. Chodzi o wykorzystanie takiego jedzenia, które pobudza zmysły.

W tej kategorii prym wiedzie kawior. Nie tylko dlatego, że kojarzy się z luksusem, ale też ze względu na właściwości wzmagające pożądanie.

Podobnie działają inne owoce morza. Zawarty w nich cynk wzmacnia zmysły. Małże, ostrygi i krewetki mogą być więc niezłym sposobem na początek udanej znajomości. Tym bardziej, że już samo ich jedzenie może pobudzać zmysły.

Do tego czerwone wino i szampan – ale w umiarkowanych ilościach. W końcu nie chodzi o to, żeby się upić. To akurat lepiej jest robić z kolegami.

Trzeba dbać o własną sprawność

Przy całym tym staraniu związanym z uwodzeniem nie wolno zapomnieć o sobie. W końcu co z tego, że kobieta będzie chętna, skoro do niczego nie dojdzie z powodu mężczyzny?

Warto więc zadbać o potencję odpowiednio się odżywiając. Don Juan używał wielu przypraw, które poprawiały jego sprawność. Sięgał po bazylię, kolendrę i lubczyk a także cynamon czy korzeń żeń-szenia.

W skrajnym przypadku można sięgnąć po ziołowe suplementy diety na poprawę potencji. Z reguły w ich składzie znaleźć można substancje pochodzące z owoców ale i ziół wymienionych wyżej. Ponieważ jednak ich stężenie jest wyższe, także i działanie mocniejsze. 

Fot.: Dany Sabadini / freeeimages.com

Współpraca:
materiał powstał przy wsparciu specjalistów z apteki Cefarm24.pl.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Walentynki to moment szczegolny dla wielu z Was.
Z myślą o tym szczególnym dniu, 14 luty, przygotowaliśy najlepsze życzenia walentynkowe.