Dj na wesele

. Posted in Informacje

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Zwyczajowo zawarcie związku małżeńskiego świętuje się na weselu, ale jego organizacja bywa tak kosztowna, że wiele par rezygnuje z tej przyjemności albo ogranicza się do skromnego przyjęcia dla rodziców i świadków. Tymczasem udane wesele wcale nie musi być drogie, choć oczywiście będzie się wiązało z pewnymi kompromisami.

Na weselu goście chcą się przede wszystkim dobrze bawić, a to w najmniejszym stopniu zależy od standardu sali. Nie musimy wynajmować drogiego, bardzo eleganckiego lokalu w centrum miasta, w zupełności wystarczy zadbana sala gdzieś na przedmieściach albo w mniejszej miejscowości.

Dekoracje takie jak baloniki, papierowe girlandy czy konfetti nie są drogie, a przystrajaniem sali możemy się zająć samodzielnie. Pamiętajmy, że wesele nie jest wyłącznie dla młodej pary, ale również dla gości i ich oczekiwania także powinno się wziąć pod uwagę. Jeśli więc większość zaproszonych na wesele osób stanowić będą starsi członkowie rodziny o raczej tradycyjnych poglądach, lepiej zrezygnować z wymyślnego, egzotycznego jedzenia i postawić na klasyczne menu, które będzie smakować każdemu. Nie warto też zamawiać wielkich ilości jedzenia, bo praktyka pokazuje, że i tak spora część potraw ląduje po weselu na śmietniku. W zupełności wystarczy jeden ciepły, obfity posiłek i kilka smacznych przekąsek, na pewno też nie powinno zabraknąć dobrego alkoholu.

Przed weselem dobrze jest się upewnić, czy wśród gości nie ma osób niejedzących mięsa albo osób chorych, które muszą stosować specjalną dietę – ich potrzeby również należy uwzględnić w menu. Obok jedzenia, o klimacie wesela decyduje muzyka oraz organizacja zabawy i na tej pozycji nie ma co oszczędzać. Tylko znowu – rodzaj muzyki dobieramy do profilu gości, w przeciwnym razie parkiet taneczny przez większość nocy będzie świecił pustkami. Muzykę na weselach najczęściej zapewnia zespół grający na żywo, który przy okazji zajmuje się też prowadzeniem popularnych zabaw weselnych. Dobór gier i konkursów warto uzgodnić wcześniej, bo mogą być potrzebne jakieś rekwizyty, poza tym nie każda zabawa może przypaść weselnikom do gustu. Alternatywą dla kapeli weselnej jest dj, przy czym powinna to być osoba z doświadczeniem w prowadzeniu tego typu imprez. Dobry dj na wesele prowadzi nie gorzej od zespołu z wodzirejem, a przy tym jest zazwyczaj znacznie tańszy.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.70 (5 Votes)
Walentynki to moment szczegolny dla wielu z Was.
Z myślą o tym szczególnym dniu, 14 luty, przygotowaliśy najlepsze życzenia walentynkowe.